maciek1

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
zarszyn
ebukowsko-jpg
ekomancza-jpg
etyrawa-jpg
lesko
brzozow
zarszyn
wsanok
wbieszczadach.net
 

Zostań

Zostań fotoreporterem izagorz.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@izagorz.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Jaki wybrać program pit?

Polacy coraz chętniej rozliczają się z urzędem skarbowym przez internet. Rewolucja cyfrowa, jaka od kilku lat staje się faktem w zakresie naszych rozliczeń z fiskusem, pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze, pozwalając szybko i bezproblemowo wypełnić zeznanie podatkowe, bez konieczności stania w kolejkach do biur podatkowych czy urzędu skarbowego. Sprzyjają temu również liczne, dostępne na rynku programy do PIT. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji umożliwiającej wypełnienie zeznania podatkowego online.

 coins-948603 960 720

Coraz powszechniejsze w naszym kraju programy pit, czyli roczne zeznania podatkowe przesyłane do urzędu skarbowego przez internet, to nie tylko wygodna, ale także realna oszczędność. Nie dziwi więc fakt, że liczba osób korzystających z tej formy rozliczenia z fiskusem wzrasta z roku na rok. Szeroki wybór programów pozwalających wypełniać pity samodzielnie sprawia, że warto zastanowić się, jaki byłby program idealny i czy taki w ogóle istnieje. Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, jakimi powinna charakteryzować się kompleksowa aplikacja do rozliczeń z urzędem skarbowym.

 

Po pierwsze: darmowa

 

Jeśli programy pit mają wiązać się z oszczędnością, nie dziwi fakt, że użytkownicy oczekują od twórców oprogramowania darmowych rozwiązań. Możliwość bezpłatnego korzystania z programu to jeden z tych warunków, których podatnicy oczekują najczęściej. Na rynku znajdziemy wiele aplikacji, należy jednak wiedzieć, że nie każdy program pit zapewnia pełną funkcjonalność w całkowicie darmowym zakresie.

 

Po drugie: łatwa w obsłudze

 

Jedną z najczęściej wymienianych zalet, jakimi charakteryzują się programy pit, jest fakt, że wypełnia się je w sposób bardziej intuicyjny. Aby tak było, program komputerowy powinien łatwo przeprowadzić nas przez proces wyboru i wypełnienia zeznania podatkowego, a na koniec sprawdzić ewentualne nieścisłości i błędy. Łatwa obsługa to również możliwość szybkiej wysyłki PIT do urzędu skarbowego – zarówno online, jak i tradycyjnie, pod wydrukowaniu.

 

Po trzecie: bezpieczna

 

Pamiętajmy, że wypełnianie formularza PIT to operacja wymagająca podawania wielu istotnych danych osobowych. Adres podatnika, jego PESEL, NIP, wysokość przychodu oraz cała masa innych informacji – warto wybierać te programy, które gwarantują pełne bezpieczeństwo i poufność naszych danych osobowych.

 

Spośród wielu dostępnych na rynku programów do pitów, na uwagę zasługuje PITax – darmowa, łatwa w obsłudze, funkcjonalna i bezpieczna aplikacja do elektronicznego rozliczania się z urzędem skarbowym.

 

Komentarze   

0 #1 profile1449 2018-11-01 08:17
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.ellaarte.it/images/photos/2765/11/8cfd8189b8e4ef47bc52d98b.jpg
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież